Ako hrať MinecraftOvládanie

W – pohyb dopredu
S – pohyb dozadu
A – pohyb doľava
D – pohyb doprava
Medzerník – skok
Shift – prikrčenie (užitočné najmä pri státí na okraji bloku, držanie tejto klávesy zabraňuje spadnutiu)

Myš je využívaná na rozhliadanie sa + interakciu so svetom. Pridržaním ľavého tlačítka rozbíjate bloky. Kliknutím pravého tlačítka ich, naopak ukladáte, resp. aktivujete práve zvolený item z inventáru. Kolieskom myši sa pohybujete v dolnej inventárovej lište, v položkách sa dá skákať aj za pomoci čísiel 1 – 9. Tlačítkom E otvárate inventár a tlačítkom Q vyhadzujete veci.

V neposlednom rade využívame tlačítka F5 – pohľad tretej osoby, F1 – HUD (Grafické rozhranie inventáru, ruka vašeho herného charakteru, atď.) , F2 – screenshot (ukladá sa do .minecraft/screenshots), F – vytvorenie hmly (na slabších počítačoch zlepšuje plynulosť hry), F11 – Fullscreen (Roztiahnutie obrazu na celú obrazovku).

Začiatky v hre

Aby ste na ostrove prežili čo i len jednu noc, musíte sa poriadne obracať. Hneď, ako sa spawnete na mape, čas neúprosne beží. Musíte čo najskôr zohnať základné suroviny (Wood, Coal) a postaviť si Shelter (Príbytok), v ktorom strávite noc. Radíme Vám sledovať oblohu, poloha Slnka Vám dáva približnú predstavu o aktuálnom čase. Taktiež odporúčame vyznačiť si spawn point a snažte sa zostať v jeho blízkosti. Kľudne sa Vám môže stať, že nečakane umriete a verte, hľadať potom svoj Shelter býva často nepríjemné.

Takže ako vlastne postupovať? Sú rôzne teórie ako dobre začať hru, tu je jeden zo spôsobov:

Ako prvé po naspawnení začnem s ťažbou dreva. Naťažím si vždy pre istotu trochu viac, predsa len, budete ho potrebovať celkom dosť. Hneď po vyťažení si v inventárovej crafting grid spravím z dreva pár Wooden Planks, z ktorých následne poskladám Crafting Table. V ňom si následne poskladám základné nástroje (Picaxe, Shovel…) a vyberiem sa obhliadnuť svet. Snažím sa čo najskôr nájsť a vyťažiť nejaký Coal, ten je veľmi potrebný na výrobu Torches (pochodní). Tie využijete na osvetlenie Vašeho obydlia, čo zabráni Mobom spawniť sa vo vnútri, resp. v blízkom okolí Vášho Shelteru. Ku koncu dňa rýchlo postavím nejaký jednoduchší dom a osvetlím ho. Uzavriem ho dverami a ak mám pri sebe nejakú Wool, spravím si posteľ, v ktorej rýchlejšie prečkám noc. V noci môžete začať napr. s hĺbením podzemnej bane, avšak tieto kroky už nechám na Vás. Zapojte svoju kreativitu 🙂

Video tutoriál

10 komentárov pri “Ako hrať Minecraft

  1. I definitely wanted to construct a quick message to be able to appreciate you for some of the pleasant instructions you are giving out on this website. My prolonged internet research has finally been compensated with high-quality knowledge to go over with my co-workers. I ‚d say that most of us visitors actually are extremely lucky to live in a superb community with many awesome individuals with insightful tips and hints. I feel pretty fortunate to have used the webpage and look forward to some more cool moments reading here. Thank you once more for everything.

  2. Urcite je lepsi zacit hrat Minecraft online a s jinymi hraci, jelikoz takto ziskate zkusenosti mnohem rychleji. Hrat muzete zacit ihned, ovsem doporucuji nejprve navstivit kolonku Options, kde si nastavite vse potrebne a dovite se, jak hru ovladat.

  3. napíšte mi na mail qwerty6@centrum.sk ak chcete seed ( ten kód ktorý zadáte do vytvárania svetu) tento seed je o tom že pod zemou na jednom mieste nenájdete 5 diamantov ale 67 . funkčnosť potvrdená

  4. ja som začal s výrobou príbytku s dreva a až potom s kameňa cez noc som craftoval ( kým som nemal posteľ ) a hlbil podzemnú baňu dobrý nápad to bol.

  5. ahoj pozeral som tie videa a myslim ze v piatej epizode si ukazoval ako sa stavia plot. skusal som to postavit podla presne toho videa ale vobec mi neislo. ja mam minecraft 1.8 a neviem ci je v tom rozdiel alebo v niecom inom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *