Ako hrať MinecraftOvládanie

W – pohyb dopredu
S – pohyb dozadu
A – pohyb doľava
D – pohyb doprava
Medzerník – skok
Shift – prikrčenie (užitočné najmä pri státí na okraji bloku, držanie tejto klávesy zabraňuje spadnutiu)

Myš je využívaná na rozhliadanie sa + interakciu so svetom. Pridržaním ľavého tlačítka rozbíjate bloky. Kliknutím pravého tlačítka ich, naopak ukladáte, resp. aktivujete práve zvolený item z inventáru. Kolieskom myši sa pohybujete v dolnej inventárovej lište, v položkách sa dá skákať aj za pomoci čísiel 1 – 9. Tlačítkom E otvárate inventár a tlačítkom Q vyhadzujete veci.

V neposlednom rade využívame tlačítka F5 – pohľad tretej osoby, F1 – HUD (Grafické rozhranie inventáru, ruka vašeho herného charakteru, atď.) , F2 – screenshot (ukladá sa do .minecraft/screenshots), F – vytvorenie hmly (na slabších počítačoch zlepšuje plynulosť hry), F11 – Fullscreen (Roztiahnutie obrazu na celú obrazovku).

Začiatky v hre

Aby ste na ostrove prežili čo i len jednu noc, musíte sa poriadne obracať. Hneď, ako sa spawnete na mape, čas neúprosne beží. Musíte čo najskôr zohnať základné suroviny (Wood, Coal) a postaviť si Shelter (Príbytok), v ktorom strávite noc. Radíme Vám sledovať oblohu, poloha Slnka Vám dáva približnú predstavu o aktuálnom čase. Taktiež odporúčame vyznačiť si spawn point a snažte sa zostať v jeho blízkosti. Kľudne sa Vám môže stať, že nečakane umriete a verte, hľadať potom svoj Shelter býva často nepríjemné.

Takže ako vlastne postupovať? Sú rôzne teórie ako dobre začať hru, tu je jeden zo spôsobov:

Ako prvé po naspawnení začnem s ťažbou dreva. Naťažím si vždy pre istotu trochu viac, predsa len, budete ho potrebovať celkom dosť. Hneď po vyťažení si v inventárovej crafting grid spravím z dreva pár Wooden Planks, z ktorých následne poskladám Crafting Table. V ňom si následne poskladám základné nástroje (Picaxe, Shovel…) a vyberiem sa obhliadnuť svet. Snažím sa čo najskôr nájsť a vyťažiť nejaký Coal, ten je veľmi potrebný na výrobu Torches (pochodní). Tie využijete na osvetlenie Vašeho obydlia, čo zabráni Mobom spawniť sa vo vnútri, resp. v blízkom okolí Vášho Shelteru. Ku koncu dňa rýchlo postavím nejaký jednoduchší dom a osvetlím ho. Uzavriem ho dverami a ak mám pri sebe nejakú Wool, spravím si posteľ, v ktorej rýchlejšie prečkám noc. V noci môžete začať napr. s hĺbením podzemnej bane, avšak tieto kroky už nechám na Vás. Zapojte svoju kreativitu 🙂

Video tutoriál

10 komentárov pri “Ako hrať Minecraft

  1. Urcite je lepsi zacit hrat Minecraft online a s jinymi hraci, jelikoz takto ziskate zkusenosti mnohem rychleji. Hrat muzete zacit ihned, ovsem doporucuji nejprve navstivit kolonku Options, kde si nastavite vse potrebne a dovite se, jak hru ovladat.

  2. napíšte mi na mail qwerty6@centrum.sk ak chcete seed ( ten kód ktorý zadáte do vytvárania svetu) tento seed je o tom že pod zemou na jednom mieste nenájdete 5 diamantov ale 67 . funkčnosť potvrdená

  3. ja som začal s výrobou príbytku s dreva a až potom s kameňa cez noc som craftoval ( kým som nemal posteľ ) a hlbil podzemnú baňu dobrý nápad to bol.

  4. ahoj pozeral som tie videa a myslim ze v piatej epizode si ukazoval ako sa stavia plot. skusal som to postavit podla presne toho videa ale vobec mi neislo. ja mam minecraft 1.8 a neviem ci je v tom rozdiel alebo v niecom inom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *